04 W piątek 20.stycznia odbyło się spotkanie uczniów z absolwentami naszej szkoły.  Do murów Zielonego Liceum zawitali Ireneusz Wąsowicz oraz Andrzej Szubert. Obaj panowie chodzili do tej samej klasy i ukończyli naukę w 1985 roku. 

 

 

Opowiadali o swoich losach w czasach licealnych oraz jak ich życie wyglądało po szkole średniej. Pierwszy z nich jest obecnie cenionym w kraju przedsiębiorcą, drugi zaś profesorem filologii duńskiej na uniwersytecie w Poznaniu. ''Rzućcie się w wir własnych pasji'' -podkreślali. Mówili jak ważna jest długotrwała zdolność do osiągania celów, pielęgnowanie przyjaźni i to,  żeby  ''być podmiotem, nie przedmiotem''. Opowiadali o problemach i zaletach nauki w liceum oraz na studiach. Uczniowie skorzystali ze spotkania przeprowadzając czynna dyskusję, a później również odbywając indywidualne konsultacje z Gośćmi.  Pan Ireneusz, w ramach zachęcenia młodzieży do przejęcia inicjatywy, zaprosił do organizacji konkursu, w którym ufunduje nagrodę. Spotkanie stało się ciekawym doświadczeniem, które na pewno będziemy dobrze wspominać. Mamy nadzieje na dalszą owocną współpracę z absolwentami naszego liceum.

 

 

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11