08 Dnia 15 kwietnia b.r. gościliśmy w naszej szkole absolwenta I LO Jarosława Chołodeckiego, który spotkał się z uczniami klasy 1a, 1c, 3a i 3e....

Absolwent I LO z 1967 r. - Z wykształcenia ekonomista i politolog, dziennikarz, założyciel jednej z najpopularniejszych stacji radiowych Polonii w USA, działacz na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, współzałożyciel Fundacji Smolna, organizator corocznych tygodniowych koncertów z okazji urodzin Fryderyka Chopina, właściciel Beck@Breakfeast.
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu, które wraz z Dyrekcją szkoły wraca do tradycji spotkań z wybitnymi absolwentami Zielonego Liceum.
Gość wspominał epizody ze swojej nauki w naszej szkole, akcentując wpływ czasu spędzonego w I LO na Jego osobowość i drogę życiową. W retrospekcjach z lat szkolnych padły nazwiska nauczycieli, którzy szczególnie zapisali się w pamięci: prof.Ł. Skibińskiej, prof. H. Hass, prof. A. Najsarka, który był wychowawcą p.Jarosława Chołodeckiego, a którego pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Ważne miejsce we wspomnieniach z czasów licealnych zajęła edukacja teatralna uczniów oraz ich aktywność w szkolnych inscenizacjach.
Uczestnicy spotkania mogli posłuchać o dalszych losach starszego Kolegi: studiach na Uniwersytecie w Yale (USA), pracy dziennikarza radiowego w Chicago,aktywności lokalnej w Warszawie na ulicy Smolnej, która stała się nową „małą Ojczyzną„ naszego Gościa.
Jarosław Chołodecki odpowiedał na pytania uczniów, a rada, jaką dał młodszym kolegom, była taka, że należy wierzyć w siebie. Jak pokazują losy absolwenta Zielonego Liceum, sukces jest w zasięgu ręki.
Bierzmy więc przykład!!!

 

 • 02
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 12
 • 13
 • 14