Siema!

W niedzielę, 29.01.2023 r., w Miliczu ponownie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 31. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem: “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Jak co roku w naszym mieście, przy I Liceum Ogólnokształcącym działał Sztab, w skład którego wchodzili: Ada Urban, Adriana Kotarska, Adrianna Susz, Agata Przybyło, Agnieszka Gutewicz, Amelia Tokar, Dominika Walniczek, Hanna Kurczakowska, Igor Dorsz, Kacper Pernak, Karol Wołkowski, Kornelia Szymczak, Jakub Zakrzewski, Laura Pszeniczna, Lena Tymańska, Maciej Gryglewicz, Martyna Paprocka, Marcelina Pasek, Maksymilian Szymkowiak, Magdalena Wieczorek, Natalia Bachlińska, Aleksandra Andrzejewska, Olimpia Goldmann, Oliwia Rząsa, Patrycja Tymoczko, Patryk Duda, Paulina Jezierska, Philipp Reimann, Pola Rybka, Szymon Stecki, Weronika Broniecka. Szefem Sztabu był Michał Mormel, a opiekunami byli nauczyciele: pani Marta Wozińska oraz pan Leszek Półrolniczak.

Jeśli chodzi o sam dzień Finału, to działo się naprawdę bardzo wiele. Poczynając od V Milickiego Biegu WOŚP, przechodząc przez występy artystów, licytacje, “Światełko do nieba”. Warto również wspomnieć o towarzyszących rynkowym wydarzeniom wyścigach wraków. Mimo niskiej, aczkolwiek stosunkowo typowej jak na styczeń temperatury, nasi wolontariusze już rano pojawili się na ulicach całego miasta, by wspólnymi siłami zebrać tak dużo środków, jak tylko się dało, na tegoroczny szczytny cel, jakim była walka z sepsą. Jeden z wolontariuszy z naszej szkoły - Dawid Kubiak - pobił absolutny rekord wśród swoich kolegów i koleżanek po fachu, zbierając do swojej puszki aż 7082,98 złotych. Na dzień pisania artykułu, milicki Sztab zebrał już ponad 100 000 złotych, a przypominamy, że to jeszcze nie jest ostateczny wynik, gdyż wciąż trwają WOŚPowe aukcje na Allegro (nick: wosp_milicz_31).

Jesteśmy dumni, że wśród naszej społeczności szkolnej mamy ciągle tak wiele dużych serc otwartych na pomaganie drugiemu człowiekowi. Bardzo Wam dziękujemy za poświęcony czas i włożony wysiłek. Mamy nadzieję, że Wasze działania stały się przykładem dla innych.

  • wosp_1
  • wosp_1_1
  • wosp_2
  • wosp_2_1
  • wosp_3
  • wosp_3_1
  • wosp_4