10 października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej.
Nasza szkoła również aktywnie włącza się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka.
W tym tygodniu odbyły się w naszej szkole zajęcia, których celem było uświadomienie młodzieży potrzeby dbałości, nie tylko o zdrowie fizyczne , ale także psychiczne. Uczniowie dowiedzieli się jak minimalizować ryzyko zaburzeń psychicznych, jak troszczyć się o siebie, czego potrzebuje nasz mózg , aby dobrze funkcjonować. Podczas tych spotkań młodzież podzieliła się swoimi sposobami na troski i smutki dnia codziennego. Na korytarzach pojawiły się liczne cytaty motywacyjne, które mają zachęcić do refleksji i przemyśleń oraz wzbudzić motywację do działania i przeciwstawienia się przeciwnościom losu.
Dzięki akcji promującej zdrowie psychiczne wiemy, że równowaga emocjonalna jest podstawą naszej skuteczności, zaradności i radości z życia a nadmiar nagromadzonych negatywnych emocji potrafi zniszczyć nasze życie, relacje i przede wszystkim nasze zdrowie.
Dlatego pamiętamy, że w sytuacjach trudnych zawsze możemy liczyć na wsparcie specjalistów – pedagoga szkolnego, psychologa i pedagoga specjalnego oraz wychowawców.
Zwrócenie się o pomoc nie jest to powód do wstydu, lecz do dumy i wdzięczności za to, że chcemy i potrafimy zaopiekować się sobą.

  • sdzp_1
  • sdzp_2
  • sdzp_3
  • sdzp_4
  • sdzp_5
  • sdzp_6
  • sdzp_7