Wczoraj w ramach Akademii Dyplomacji odbyły sie warszaty prowadzone przez włoszkę Miriam Pagano, studentkę programu Erasmus we Wrocławiu, od lutego tego roku stażystkę Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu.
Miriam Pagano przedstawiła naszym uczniom dwie prezentacje na temat Włoch. W pierwszej części omówiła system samorządowy Włoch, porównując go z systemem polskim. Wskazała najważniejsze podobieństwa i różnice, zwłaszcza w kompetencjach kolejnych szczebli władzy samorządowej we Włoszech.

Druga prezentacja była poświęcona całym Włochom, szczególnie zaś kulturze. Szczególną uwagę uczniów przykuły różnice kulturowe między północą a południem kraju, różnorodność sposobów podawania kawy oraz... gesty. Jak się okazało Włosi operują około 250 gestami, które znacznie wzbogacają język mówiony.Mieliśmy możliwość poznać Włochy z innej strony, to dla uczniów bardzo ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że zajęcia prowadzone były tylko w języku angielskim. Nasi uczniowie sprostali zadaniu i swobodnie dyskutowali na temat samorządu po angielsku.