W dzisiejszym dniu (16.02) naszą szkołę odwiedzili specjalni goście. Julia Walniczek obecna studentka Uniwersytetu im. Piastów Śląskich na wydziale dentystyczno-lekarskim oraz Dagobert Żarczyński student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W czasie godzinnego spotkania uczniowie klas 2 i 3 mogli uzyskać wiele przydatnych informacji i wskazówek odnośnie samej matury i sposobu przygotowania się do niej. Szczególnie ważny dla maturzystów był opis procesu rekrutacyjnego oraz samych zajęć okiem świeżo upieczonego studenta.

Okazuje się, że jednak ta medycyna nie taka straszna, pod warunkiem, że dobra organizacja czasu nie jest nam obca. Mamy nadzieję, że doda to trochę otuchy naszym maturzystom w osiągnięciu ich celów, tym bardziej że są już na ostatniej prostej.

Karolina Sumisławska

fot. Atena Grygiel