Dnia 9 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie zebrali się w szkolnej auli, by raz jeszcze wsłuchać się w historię państwa polskiego, które po 123 latach niewoli stało się wolnym i suwerennym krajem.

Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy II B wspominali Armię Krajową, która odegrała znaczącą rolę w drodze do naszej wolności – jest ona nam szczególnie bliska, ponieważ już od pięciu lat jest patronem naszej szkoły. Po wiernej służbie uczniów klas trzecich, nastąpił ważny moment przekazania pocztu sztandarowego kolegom z klas pierwszych. Prowadzące uroczystość - Atena Grygiel oraz Susana Wojciechowska wprowadziły zgromadzonych gości w nostalgiczny nastrój, który podtrzymywany był poprzez wystąpienia recytatorskie oraz piosenki o charakterze patriotycznym wykonane przez chór szkolny oraz solistów. Zorganizowania tej uroczystości podjęła się klasa IIb wraz z wychowawcą p. Marcinem Chytrym.